Proroctví o konci světa

23. dubna 2010 v 13:45 | Včelka Lenka Včelíků |  Konec světa 2012

Proroctví o konci světa

Bude v roce 2012 konec světa?

Již mnoho proroků, jasnovidců a kouzelníků předpovědělo konec světa a to také již mnohokrát. Lidé vědí, že jednou příjde konec světa a chtějí se na to připravit. Otázkou však zůstává "Dá se na to připravit?". Lidé chtějí vědět kdy bude konec světa, proto se nechávají unášet různými předpovědmi, které o konci světa mluví. Proč se jimi nechávají unášet? Pokud konec světa nastat má, tak s tím stejně nic neudělají. A pokud tomu tam věří, tak proč si nepůjčí velké peníze u banky a neužívají si? Odpověď je jednoduchá - nikdy se tomu nedá věřit na 100%. Ano, můžete argumentovat, že tomu, či onomu jasnovidci již vyšlo mnoho věcí, které předvídal. Ale vyšly mu tyto věci skutečně? Nepřiřadili jsme si je my k určité události, která se stala? Ne my jako celek, ne my jako lidstvo, ale pár jedinců, kteří se takto pokouší fascinovat svět. Nikdy jsem neviděl žádnou předpověď v originále, přímo od jasnovidce a nevím kolik z Vás ji vidělo. Vždy, když se daná předpověď "vyplní", tak jsou toho plné noviny, internet, ale nikde není znění předpovědi samotné? Proč tomu tak je? Protože předpovědi nejsou konkrétní. Nikdo nebude předpovídat že 24.6.2005 v 6:54 ráno se stane to a to. Nevyplnilo by se to. Teda pokud by nepředpovídal věc, kterou může sám ovlivnit. Všichni jasnovidci, tušitelé a jim podobní píší své předpovědi ve verších, či je jinak zevšeobecní takovým způsobem, že z předpovědi nelze určit ani datum, ani místo, nic.
Způsob popsaný v předchozím odstavci používali i pradávné věštkyně. S tím, že místo, na kterém byla věštba vyslovena, či zapsána, byla ve většině případů jeskyně. Jeskyně, kde unikal jistý podzemní plyn, který vyvolával halucinace. Plyn účinkoval na nervovou soustavu a měl doprovodné záchvaty, či jiné fyzické projevy, které ještě více podporovaly pravost věštby. Někteří věštitelé vůbec neexistovali a byli jen smyšleni spisovateli, kteří potřebovali dosáhnout větší čtenosti jejich děl, autory, kteří chtěli být zajímavějšimi. Díky jejich fantazii tak vznikaly další a další proroctví od neexistujících postav. Podstatné jsou ale hlavně obsahy takovýchto textů. Prakticky kdokoliv s trochou fantazie může vymyslet text, který bude vypadat jako proroctví, text, který bude napsán tak záhadně a promyšleně, až jednou někdo žekne, že se vyplnil. Příkladem takového textu může být:

Až jednou budeme mít vše,
až si podmaníme oblohu,
budeme vládnout moři,
v ten okamžik nás zachvátí pohroma.
Lidé budou umírat na nemoci, které jsme doposud nezažili,
boje budou sužovat všechny kouty světa.
Příroda se bude mstít,
voda bude zalévat zemi dříve suchou,
bouře budou ničit naše obydlí.

A takto by se dalo pokračovat. Vidíte v tomto textu něco? Kdy by se tento text mohl udát? Ano, mohl by se udát kdykoliv! Kdykoliv by se někomu zachtělo udělat z něj senzaci. Vždyť nové nemoci jsou tu stále, záplavy a bouře jsou na denním pořádku a to nejen dnes, ale v letech dávno minulých a budou i v letech nadcházejících. Jednoduše řečeno - v každém textu lze najít kus "pravdy" a když chceme, můžeme z něj udělat proroctví, které se plní. Vezměme si třeba knihu "Dvacet tisíc mil pod mořem" - v době kdy byla psána to bylo něco nepřdstavitelného a přesto nebyla myšlena jako proroctví, ale pouhé sci-fi. Dnes je možné potápět se do velkých hloubek oceánů (pravda, 20 000 mil to není, ale...), takže by někdo mohl říct - bylo to proroctví a již se plní.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pfs-graphic pfs-graphic | Web | 23. dubna 2010 v 13:54 | Reagovat

dík:)

2 maucat maucat | Web | 23. dubna 2010 v 14:06 | Reagovat

taky gratuluju

3 Michaela Vančurová Michaela Vančurová | Web | 23. dubna 2010 v 14:41 | Reagovat

krásný blog

4 *Ifíí*:P *Ifíí*:P | E-mail | Web | 25. dubna 2010 v 10:54 | Reagovat

Já tomu nevěřim =) Ale něco je pravda něco ne..nwm ale já na tohle nevěřim =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama