Duben 2010

Away tomorrow!!! :-*

29. dubna 2010 v 20:25 | Včelka Lenka Včelíků |  Já píšu
Ahojíík :-* :)
Zítra tu nebudu celej den...jsou čarodky,takže budu mít o zábavu postaráno :D
Takže zejtra nebudu obíhat,ani články nebudou...prostě nic nic nic :D (leda že zejtra při informatice ve škole bych se sem dostala a oběhla bych,ale spíš ne...mám tam rozdělanou prezentaci o Kabátech takže asi čas mít nebudu....)
Jo a se sobotou si taky nejsem jistá...nevim jestli tu budu...kdoví co se odehraje zejtra :D:D
No uvidíte sami... tak se tu mějte ..

Comeback - 31. díl - Změna je pivo

29. dubna 2010 v 16:04 | Včelka Lenka Včelíků

Ozzáka postihla největší katastrofa jeho života. Hospoda U jezevce se bude bourat, místo ní má být fastfood!

Video ke konci světa 2012

27. dubna 2010 v 19:15 | Včelka Lenka Včelíků |  Konec světa 2012
Zajímavý je to o tý věštkyni Sibyle...

Kabáti v USA rok 2002

27. dubna 2010 v 13:22 | Včelka Lenka Včelíků |  Fotogalerie


Kundaaaaa :D ://

26. dubna 2010 v 18:24 | Včelka Lenka Včelíků |  Já píšu
Ahojeeeee
Tyvole já už sem fakt nasraná jakoooo !!!
Zas mam viry v noťasu :///// Kundaaaa :D :(
Asi zase pude na odvirování,což by znamenalóó....že bych tu nebyla tak často,jakoo jóó byla bych tu každej den (u ségry,kdyby mi sem pustila) ale stejně....
Doufam že to za chvíli bude OK.
Tak jen sdělení pro SB nó :D
Jo a pusťte si tohleee j to SUPER!

Víš že..?

26. dubna 2010 v 18:15 | Včelka Lenka Včelíků |  Zajímavosti a záhady
Nejoblíbenější zmrzlina na světě je vanilková.

Na slízání lízátka je zapotřebí průměrně 142,18 líznutí.

Světový rekord v plivání zrnek melounu je asi 18 m.

Jojo bylo poprvé použito jako zbraň ve filipínské džungli.

Nejkratší válka trvala jen 38 minut.

Největší jablečný koláč, jaký byl kdy upečen, měl asi 12x7 m.

Hlídač aut Hrand Araklein byl zabit zasypáním čtvrťáků v hodnotě 50 000 dolarů.

Golfový míček má 360 dolíčků.

List papíru můžeme přeložit maximálně 9krát.

Jablka jsou po ránu mnohem spolehlivějším životabudičem než káva.

Rolka toaletního papíru má průměrně 333 útržků.

V Kalifornii je zakázáno jíst pomeranče při koupání.

30. duben je Mezinárodním dnem poctivosti.

Jak Mayové určili,že právě rok 2012 se stane koncem

26. dubna 2010 v 16:20 | Včelka Lenka Včelíků |  Konec světa 2012

Mayský kalendář

Bude v roce 2012 konec světa?

Mayové jsou původními, tak trochu tajemnými, obyvately Střední Ameriky (zhruba na území dnešního Mexika). Tento národ zde existoval po mnoho tisíc let (cca 2000 př. n.l. až 1541 n.l.) a dodnes nikdo neví, proč tento vyspělý národ zanikl. Existují mnohé teorie o jejichy vyhynutí - od ničivého zemětřesení, přes kosmické záření až po prosté vyhladovění v důsledku snížení produkce potravin. Je to právě čas, který hrál v mayském myšlení klíčovou roli. Z tohoto důvodu byl sestaven kalendář, který až neuvěřitelně přesně dokáže předvídat přesnost měsíčních cyklů a přesné místo a čas zatmění Slunce. Mayský kalendář končí v pátek 21. prosince 2012 (čtyři ahau tři kankin). V tento den má nastat konec věku, konec světa tak jak jej známe.

Jak určili rok 2012?

Jeden velký koloběh Mayského kalendáře trvá 5125 let. Mayský kalendář začíná datem 3113 před n.l. a končí právě roku 2012 n.l.. Problém je v tom, že dny se na zemi za tuto dobu zkracovaly, či prodlužovaly a nebyly počítány tak přesně jako nyní. Taktéž nemůžeme vědět jak přesný je náš rok - náš kalendář se počítá od narození Krista, což odpovídá roku 0, ale nikdo s jistotou neví, zda počítáme správně, zda již dávno rok 2012 nebyl. Taktéž nemůžeme vědět, že se jak a kdy začali počítat Mayové. Nevíme, jak přeně určili rok, ve kterém se nacházeli a kolik to bylo skutečných let od roku 3113 před n.l.. To jsou základní nedostatky, které vyvrací přesnost Mayského kalendáře. Kalendář sám o sobě může být přesný, ale počítání let na zemi již tak přesné není. Také můžeme zpochybňovat pravost, či přesnost kalendáře samotného. Že skončili v roce 2012? No a co jako?! To měli psát kalendář do nekonečna? Prostě již neměli místo na pokračování, tak to ukončili, neměli žádný cíl udělat kalendář do konce světa, ale prostý kalendář, končící tehdy, když jim došlo místo. To může být taky jedna z teorií.

Pepa a Jovanka U kadeřníka 15.11 08

25. dubna 2010 v 20:19 | Včelka Lenka Včelíků |  Josef Vojtek
Josef Vojtek: Vzal milenku ke kadeřníkovi Josef Vojtek: Vzal milenku ke kadeřníkovi

Zajímavosti o zvířatech

25. dubna 2010 v 20:17 | Včelka Lenka Včelíků |  Zajímavosti a záhady
   Kočka má v každém uchu 32 svalů.
• Jediný pták, který umí létat pozpátku, je kolibřík.
• Pštrosi strkají hlavu do písku, protože hledají vodu.
• Netopýři vylétávají z jeskyně vždy doleva.
• Orel dokáže zabít mladého jelena a ještě s ním i odletět.
• Některé ústřice z Karibiku umí lézt na stromy.
• Emu a klokani jsou na uniformách australské armády proto, že neumějí couvat.
• Kudlanka nábožná je jediný hmyz, který umí otočit hlavu.
• Mládě červenky sní denně 4,256 metrů červů.
• Bernardýni nenosí a nikdy nenosili soudky s rumem.
• V knize "O hmyzu" přírodovědce Url N. Lanhama se dozvídáme, že reprodukční cyklus mšice je tak rychlý, že samičky se rodí již těhotné.
• Nejstarší akvarijní rybička se dožila 41 let. Jmenovala se Fred.
• Pohlaví želvy poznáte podle zvuku, který vydává. Samečci chrochtají a samičky syčí.
• Oči některých ptáků váží více než jejich mozky.
• Kočičí moč v ultrafialovém světle svítí.
• Slon je jediný savec, který neumí skákat.

Mandrage-Hledá se žena

24. dubna 2010 v 21:26 | Včelka Lenka Včelíků |  Music

WEB-BOT Project - další předpoklad ke konci světa!

24. dubna 2010 v 9:47 | Včelka Lenka Včelíků |  Konec světa 2012
 Znepokojivé předpovědi přichízejí také od počítačového programu nazvaného WEB-BOT Project. Tento program údajně prohledává internet a hledá zmínky o budoucnosti. Jeho předpovědi jsou však stejně nejednoznačné jako v případě věštců. Pokud se již nějaká katastrofa stane, tak ji můžeme zařadit do do některé z těch, které tento program předpověděl a to díky nejasnosti jeho předpovědí.
Projekt byl původně vyvinut v 90. letech jako nástroj pro předpověď kurzu akcií. Později však začal shromažďovat i jiné, než obchodní informace. A tím to vše začalo. Předpověděl první katastrofy jako například teroristický útok na USA, ničivá zěmětřesení, či záplavy v Asii. Web-Bot předvídá na rok 2012 ničivou katastrofu, něco co připomíná seskupení planet a hvězdných těles, stejně jako kalendář Mayů. Může se jedna o velkou sluneční erupci, která způsobí vysoké zvýšení teploty a spálí vše na té straně Země, která bude v tu chvíli natočena ke slunci. Přežít by mohli pouze lidé v podzemních úkrytech a také ti na druhé polokouli.

AFFS

23. dubna 2010 v 17:04 | Phoebe Cornette

Lucka

Áďa

                              

Leni4Qa

Ivet Fidlerová

Domča

*-*maggie*-*            FAJN AFFS

                                      Míň aktivní


Bermudský trojuhelník

23. dubna 2010 v 16:54 | Včelka Lenka Včelíků |  Zajímavosti a záhady
Bermudský trojúhelník je pomyslná oblast umístěná jihovýchodně od Atlantického pobřeží Spojených států, která je významná pro vysoké působení nevysvětlitelných ztrát lodí a letadel. Vrcholy trojúhelníku jsou pravděpodobně: Bermudy, Miami a ostrov Fla.
V současné době nevíme o žádných mapách, kde jsou zachyceny přesné hranice Bermudského trojúhelníka. V minulosti značné, avšak marné hledání potopených lodí, zmizelé letecké eskadry z pevnosti Landerdale, či potopené námořní lodě Sulphur Queen ve Floridské úžině, nám propůjčila myšlenku o tom, že kolem Bermudského trojúhelníka se točí víra v nadpřirozené vlastnosti takového místa. Nespočetné teorie se po staletí pokouší vysvětlit mnoho takových zmizení, které nám byla a jsou nabízena po celou historii této oblasti. Většina z nich nám prozrazuje, že hlavním důvodem zmizení plavidel v této části oceánu je okolní prostředí a lidská chyba. Bermudský Trojúhelník je jedno ze dvou míst na naší Zemi, kde střelka magnetického kompasu se natočí k pravému zeměpisnému severu. Normálně a kdekoliv jinde na Zemi se střelka kompasu otočí k magnetickému severu. Odchylka mezi oběma je známa jako kompasová variace. Obyčejný člověk něco takového vůbec nepocítí, ale pro mořeplavce je tato oblast přímo děsivé nebezpečí, týkající se jejich navigace. Hodnota takového kolísání je něco kolem 20 stupňů, což se někomu může zdát hodně. Jestliže taková variace postihne námořníky, kteří proplouvají touto oblastí, může dojít k velkému odchýlení od jejich plánované trasy, a tak se snadno mohou ocitnout v nebezpečí. Dalším vysvětlujícím faktorem je charakter Golfského proudu v této oblasti. Je zde extrémně rychlý a bouřlivý, a tak může rychle a snadno vymazat jakýkoliv důkaz nějaké katastrofy. Nepředvídatelné karibsko-atlantické počasí zde také hraje svou roli. Náhlé místní bouře často znamenají nevyhnutelné katastrofy pro piloty letadel a námořníky. Přes velkou hloubku v těhto místech, časté výskyty silných proudů až po množství útesů je teorie o obyčejném ztroskotání velmi příznivá. Podle mého názoru se nejedná o žádná náhlá mizení v čase, jak jsem měl možnost někde slyšet. Takže na úplný závěr chci jen řící, že více než pravděpodobně můžeme tentokrát tuhle další záhadu prohlásit za věrohodně vysvětlenou. Přes velkou hloubku v těhto místech, časté výskyty silných proudů až po množství útesů je teorie o obyčejném ztroskotání velmi příznivá. Podle mého názoru se nejedná o žádná náhlá mizení v čase, jak jsem měl možnost někde slyšet. Takže na úplný závěr chci jen řící, že více než pravděpodobně můžeme tentokrát tuhle další záhadu prohlásit za věrohodně vysvětlenou. Nekteří ale tvrdí něco jiného : Záhada Bermudského trojúhelníku vyřešena není. Jsou známy případy katastrof bitevních lodí, jejichž vraky se nikdy nenašly. A já nevěřím tomu, že by je odnesl Golfský proud. A i kdyby, dřív nebo později by je našel někdo jiný někde jinde, to se ale nestalo. Dále známe případ, kdy si dva mladí lidé vyletěli ve svém letadle Cessna. Po nějakém čase však stratili orientaci a asi dvě hodiny kroužili nad ostrovem, který oba popsali jako pustý. Jejich letadlo ani jeho vrak se nikdy nenašlo, přestože ho hledala nejvýkonnější a nejúspěšnější záchranná jednotka na světě celý týden. Nikdy nebyla vyřešena záhada, proč pilotka neviděla mohutný hotel, táhnoucí se přes celý ostrov, jenž byl samozřejmě velice dobře osvětlen. Bylo dokázáno, že to byl právě tento ostrov, nad kterým kroužili. Popsali to totiž návštěvníci hotelu, kterým byl dvouhodinový zvuk kroužícího letadla velice nepříjemný.


Proroctví o konci světa

23. dubna 2010 v 13:45 | Včelka Lenka Včelíků |  Konec světa 2012

Proroctví o konci světa

Bude v roce 2012 konec světa?

Již mnoho proroků, jasnovidců a kouzelníků předpovědělo konec světa a to také již mnohokrát. Lidé vědí, že jednou příjde konec světa a chtějí se na to připravit. Otázkou však zůstává "Dá se na to připravit?". Lidé chtějí vědět kdy bude konec světa, proto se nechávají unášet různými předpovědmi, které o konci světa mluví. Proč se jimi nechávají unášet? Pokud konec světa nastat má, tak s tím stejně nic neudělají. A pokud tomu tam věří, tak proč si nepůjčí velké peníze u banky a neužívají si? Odpověď je jednoduchá - nikdy se tomu nedá věřit na 100%. Ano, můžete argumentovat, že tomu, či onomu jasnovidci již vyšlo mnoho věcí, které předvídal. Ale vyšly mu tyto věci skutečně? Nepřiřadili jsme si je my k určité události, která se stala? Ne my jako celek, ne my jako lidstvo, ale pár jedinců, kteří se takto pokouší fascinovat svět. Nikdy jsem neviděl žádnou předpověď v originále, přímo od jasnovidce a nevím kolik z Vás ji vidělo. Vždy, když se daná předpověď "vyplní", tak jsou toho plné noviny, internet, ale nikde není znění předpovědi samotné? Proč tomu tak je? Protože předpovědi nejsou konkrétní. Nikdo nebude předpovídat že 24.6.2005 v 6:54 ráno se stane to a to. Nevyplnilo by se to. Teda pokud by nepředpovídal věc, kterou může sám ovlivnit. Všichni jasnovidci, tušitelé a jim podobní píší své předpovědi ve verších, či je jinak zevšeobecní takovým způsobem, že z předpovědi nelze určit ani datum, ani místo, nic.
Způsob popsaný v předchozím odstavci používali i pradávné věštkyně. S tím, že místo, na kterém byla věštba vyslovena, či zapsána, byla ve většině případů jeskyně. Jeskyně, kde unikal jistý podzemní plyn, který vyvolával halucinace. Plyn účinkoval na nervovou soustavu a měl doprovodné záchvaty, či jiné fyzické projevy, které ještě více podporovaly pravost věštby. Někteří věštitelé vůbec neexistovali a byli jen smyšleni spisovateli, kteří potřebovali dosáhnout větší čtenosti jejich děl, autory, kteří chtěli být zajímavějšimi. Díky jejich fantazii tak vznikaly další a další proroctví od neexistujících postav. Podstatné jsou ale hlavně obsahy takovýchto textů. Prakticky kdokoliv s trochou fantazie může vymyslet text, který bude vypadat jako proroctví, text, který bude napsán tak záhadně a promyšleně, až jednou někdo žekne, že se vyplnil. Příkladem takového textu může být:

Až jednou budeme mít vše,
až si podmaníme oblohu,
budeme vládnout moři,
v ten okamžik nás zachvátí pohroma.
Lidé budou umírat na nemoci, které jsme doposud nezažili,
boje budou sužovat všechny kouty světa.
Příroda se bude mstít,
voda bude zalévat zemi dříve suchou,
bouře budou ničit naše obydlí.

A takto by se dalo pokračovat. Vidíte v tomto textu něco? Kdy by se tento text mohl udát? Ano, mohl by se udát kdykoliv! Kdykoliv by se někomu zachtělo udělat z něj senzaci. Vždyť nové nemoci jsou tu stále, záplavy a bouře jsou na denním pořádku a to nejen dnes, ale v letech dávno minulých a budou i v letech nadcházejících. Jednoduše řečeno - v každém textu lze najít kus "pravdy" a když chceme, můžeme z něj udělat proroctví, které se plní. Vezměme si třeba knihu "Dvacet tisíc mil pod mořem" - v době kdy byla psána to bylo něco nepřdstavitelného a přesto nebyla myšlena jako proroctví, ale pouhé sci-fi. Dnes je možné potápět se do velkých hloubek oceánů (pravda, 20 000 mil to není, ale...), takže by někdo mohl říct - bylo to proroctví a již se plní.

Porovnání věku kočka x člověk

23. dubna 2010 v 13:09 | Včelka Lenka Včelíků |  Kočky
Kočičí věkLidský věk
118
225
540
1060
1585
20100
Rekordmankou je kočka Ma, která žila v Anglii ve 20. století. Její život trval 34 let kočičích let.
Poděkování pro Ifíí!!

22. dubna 2010 v 22:07 | Včelka Lenka Včelíků |  Já píšu

Je tam o mě moc hezky psáno :)
Moc děkuju mýmu affísku Ifíí
Moc mě potěšilo že sis pro mě ve svym časopise udělala místo :)


Dnes je "Den Země"

22. dubna 2010 v 17:40 | Včelka Lenka Včelíků |  Ochrana přírody
Den Země je den věnovaný Zemi, který se každoročně koná 22. dubna. Tento svátek je ovlivněn původními dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti, 21. března, a oslavovaly příchod jara. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek, upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí, a rozvíjející diskuzi o možných cestách řešení. V poslední době byla několikrát vyslovena myšlenka, že by svátek bylo lépe posunout na letní slunovrat, protože by hezké počasí přilákalo více lidí. Nezdá se však pravděpodobné, že by se našla vůle měnit již zavedené datum.Historie vyhlášení tohoto dne sahá do roku 1969, kdy především John McConnell začal volat po vzniku mezinárodního dne Země a v rámci těchto snah vytvořil i vlajku Země.První Den Země byl slaven v San Francisku. Tato oslava byla pravděpodobně zamýšlena nejen jako ekologicky zaměřený svátek,ale i jako levicově orientovaný happening bojovníků proti válce ve Vietnamu. Kampaň s tímto svátkem spojená si kladla za cíl přenést otázku ekologie do politických kruhů. Cílem bylo zvýšit energetickou účinnost, recyklovat odpadky a hledat obnovitelné zdroje energie. Tato akce měla velký ohlas zejména mezi studenty. Pro první oslavu dne 22. dubna 1970 byl zvolen den 100. narozenin soudruha Vladimíra Iljiče Lenina.OSN začalo tento svátek slavit o rok později (1971). V roce 1990 se k Americe připojil i zbytek světa a 22. duben se stal Mezinárodním dnem Země.

Bu! :D I'm back! Es ist schön :D

22. dubna 2010 v 17:24 | Včelka Lenka Včelíků |  Já píšu
Tak vás po delší době zdravim!
Nadpis je jak od nějakýho jazykovýho mastera :D:D:D:D ale néé já německy umim jen achtum bite :D Bez google překladače bych německy nenapsala fakt nic :D
No sem tu zpátky,ale nejspíš tu nebudu tak často..je teplo .. tak budu fuč :D né asiii :D:D
Jinak vzkaz pro affs: kdo se přejmenoval,tak ho přejmenuju! nemusíte mě upozorňovat a "napomínat" ať to udělam! nebyla sem tu...je jasný že když tu nejsem tak vás nemůžu přejmenovat :D ale teď du na to ! Jo a je tu novej dess.Mmm já chci s Kabátama...jenže kurva prostě nikdo nedělá free laye s nima .. to je k nasrání :D ale tenhle s Jonasema je taky fajn :)
Jinak tu přibide dneska nová rubrika( rozcestník) bude mít název "Rock"
Jak nádherné slovo že :D :-* a do Disney Hvězdy přibidou další hvězdy jako: Jonas Brothers a možná i další :DA já ještě nevim co všecko,ale budu i přejmenovávat..no bude toho dost! To víte REKONSTRUKCE :D